Од УХМР известуваат дека времето денес ќе биде сончево и студено со мала до умерена облачност. Од изутрина и особено долж Повардарието ќе дува умерен до повремено засилен претежно северен ветер.

Во наредните денови времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер.

Засилен северозападен ветер со услови за слаб повремен снег се очекуваат во недела.

Од УХМР известуваат дека во наредните денови времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во среда засилен ветер од северен правец. За време на новогодишната ноќ ќе преовладува малку до умерено облачно време со слаб до умерен, а во втората половина од ноќта на места и засилен северен ветер.

Од УХМР известуваат дека во наредните денови времето ќе биде променливо облачно и студено, односно стабилно но студено. Ќе има и услови за провејување на слаб снег. Ќе дува умерен до засилен ветер ветер претежно од северен правен.

Од УХМР известуваат дека денес ќе се задржи пооблачно и студено со услови за провејување на слаб снег, особено на северот од земјава. Ќе дува повремено силен северен ветер со брзина и над 70 км/час. Од понеделник следува период на стабилно и посончево време со умерен северен ветер и ниски утрински температури.