Од УХМР известуваат дека времето денес ќе биде променливо облачно и студено со повремен снег на повисоките места и на планините, а услови за слаб снег ќе има и во некои пониски места. Ќе дува умерен, повремено силен северен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 1 до 9 степени.

Од УХМР известуваат дека следува период на променливо облачно и се постудено време со сончеви периоди. Ќе дува умерен, за време на викендот повремено силен северозападен ветер. Во северните делови на повисоките места и на планините ќе има услови за повремен снег, a во сабота повремен снег ќе има и во пониските места.

Од УХМР известуваат дека дека денес времето ќе биде променливо облачно со услови за  провејување на слаб снег на планините, а на пониските места со услови за проврнување на слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец, поизразен ќе  биде во источните делови на земјава.

Следува период на променливо облачно и постудено време со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен, а вдолж Повардарието повремено силен северозападен ветер. Во северните делови на повисоките места и на планините ќе има услови за повремен снег, a во сабота повремен снег ќе има и во пониските места.

Од УХМР известуваат дека следува период на променливо облачно и постудено време со сончеви периоди и со умерен до засилен северен ветер. Во северните делови на повисоките места и на планините ќе има услови за снег.

Во сабота повремен снег ќе има и во пониските места.