Од УХМР известуваат дека времето денес ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер што ќе предизвика опаѓање на температурите.

Од УХМР известуваат дека времето денес ќе биде сончево и многу топло време за овој период. Од денес  попладне ќе дува засилен северен ветер (повремено над 70 км/час) кој во северните делови ќе предизвика опаѓање на температурата.

Од УХМР известуваат дека времето денес ќе биде сончево и многу топло време за овој период од годината.

Поради високите температури утре вдолж Повардарието ќе биде активиран жолт метеоаларм.

Од УХМР известуваат дека времето денес ќе биде претежно сончево и топло со слаб променлив ветер.

До среда ќе се задржи претежно сончево и топло време. Дневните температури ќе бидат високи за овој период од годината. Од четврток времето ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени локални врнежи од дожд.  Температурата ќе биде во опаѓање.