Од УХМР известуваат дека времето денес ќе биде претежно сончево и топло време. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Од УХМР известуваат дека времето денес ќе биде претежно сончево со повремено засилен северен ветер.

Од УХМР известуваат дека времето денес ќе биде претежно сончево и ветровито со засилен северен ветер, кој на места ќе достигнува брзина и над 70 км/час.

Од УХМР известуваат дека времето денес ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне претежно во западните делови ќе има изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен на места засилен северен ветер.