Од УХМР известуваат дека во следните денови ќе се задржи стабилно време, по одделни котлини со појава на магла и ниска облачност, особено во претпладневните и вечерните часови. Утре ќе дува слаб до умерен северен ветер, кој ќе услови делумно намалување на маглата.

Од УХМР известуваат дека по котлините во поголем дел од денот ќе биде со магла или значителна ниска облачност и тивко, а во останатите делови и особено на планините ќе преовладува сончево време. Максималната температура во интервал од 6 до 14, а во местата со магла од 0 до 5 степени.  Во Скопје магливо и тивко со значителна ниска облачност. Максималната температура ќе достигне 5 степени.

Од УХМР известуваат дека во текот на работната седмица ќе се задржи стабилно време со појава на магла по одделни котлини, особено во претпладневните и вечерните часови. На планинините и на повисоките места ќе провладува сончево време.

Од УХМР известуваат дека следува период на стабилно време со појава на магла по одделни котлини, особено претпладне. по одделни котлини ќе има појава на магла. Максималната температура ќе биде во интервал од 3 до 10 степени.