Печати

Од УХМР известуваат дека  денес времето ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен ветер од западен и југозападен правец. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд, претежно во планинските подрачја. Минималната температура ќе биде помеѓу 5 и 12, а максималната ќе достигне од 18 до 27 степени.

Во Скопје сончево со умерена облачност и со слаб до умерен југозападен ветер. Т-ра: 9 / 24 степени. 

Посети: 120