Од УХМР известуваат дека времето денес ќе биде претежно сончево и ветровито со засилен северен ветер, кој на места ќе достигнува брзина и над 70 км/час.

До вторник времето ќе биде претежно сончево со посвежи утра, но со пораст на дневната температура.