Од УХМР известуваат дека времето денес ќе биде претежно сончево и топло време. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Од УХМР известуваат дека до среда ќе се задржи претежно сончево и топло време. Дневните температури ќе бидат високи за овој период од годината. Од четврток времето ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени локални врнежи од дожд.  Температурата ќе биде во опаѓање.