Од УХМР известуваат дека времето денес ќе биде претежно сончево со слаб југоисточен ветер. Минималната температура ќе се спушти меѓу 3 и 11, а максималната ќе достигне од 25 до 30 степени.

Во следните денови продолжува периодот на претежно сончево време со надпросечни дневни температури.