Од УХМР известуваат дека денес времето ќе биде биде претежно сончево, во среда облачноста ќе се зголеми, а дневната температура ќе биде во благ пораст. Од четврток следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.