Од УХМР известуваат дека денес времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветар од југоисточен правец.

Во вторник попладне и во среда под влијание на влажен бран ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд, на места пообилни. Ќе дува и умерен, повремено засилен ветер од југоисточен правец. Локален дожд ќе има и во четврток.