Во извештајот добиен од АМСМ во 06:30 часот на ден 13.10.2019 година се наведува дека сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози.

На неколку места низ државата се изведуваат градежни работи на пат, каде е поставена соодветна сообраќајна сигнализација. Се препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Во извештајот добиен од АМСМ во 06:00 часот на ден 12.10.2019 година се наведува дека сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози.Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Во извештајот добиен од АМСМ во 06:00 часот на ден 11.10.2019 година се наведува дека сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Вијадукт Трејд известува дека на ден 10.10.2019 (денес) ќе се започне со изведување  градежни активности при поставување на индуктивни јамки на магистрален пат А2 Групчин - Тетово, во времетраење од 2 (два) дена, за што ќе се изврши промена на режимот на сообраќај.

Во извештајот добиен од АМСМ во 06:00 часот на ден 08.10.2019 година се наведува дека сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.

Поради изведување на асфалтерски работи на регионалниот пат Р 2344 на делницата нас. Чашка - Голозинци од 08.10.2019, секој работен ден освен во недела од 10 до 16 часот во наредните 12 дена патот ќе биде затворен за сообраќај.