Author : Cuk Editor

Сервисни информации

Почувствуван земјотрес во Битолско

Cuk Editor
Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје,...
Вести

Работилница во рамките на Иницијативата за безбедност од пролиферација

Cuk Editor
Директорот на Центарот за управување со кризи, Г-дин Стојанче Ангелов присуствуваше на отварањето на Работилница во рамките на “Иницијативата за безбедност од пролиферација (Proliferation Safety...

Оваа веб-локација користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Претпоставуваме дека тоа е во ред за Вас, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитај повеќе