Од УХМР известуваат дека денес времете ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер во западните делови од западен, а во источните од југоисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 15 до 20 степени.

Во Скопје, сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе достигне до 18 степени.

Од УХМР известуваат дека денес времете ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне од 12 до 19 степени.

Во Скопје, сончево со слаб до умерен северен ветер. Максималната температура ќе достигне до 16 степени.

Од УХМР известуваат дека денес времете ќе биде претежно сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието на места засилен северен ветер. Максималната температура ќе достигне од 9 до 16 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Максималната температура ќе достигне до 14 степени.

Од УХМР известуваат дека денес времете претпладне ќе биде сончево и свежо, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието и на истокот повремено засилен северен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 9 до 16 степени.

Во Скопје сончево, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Максималната температура ќе достигне 14 степени.