Пожари

Пожар кај с Пласница

Од ТППЕ Македонски Брод известуваат дека во 20:10 часот има активен пожар над с.Пласница и е на непристапен терен, гори деградирана ниска шума и грмушки.Известени се ШС “ Сандански”  и ПО РЦУК М.Брод.Од страна на ШС “ Сандански” денес на 19.09.2023 ќе биде формирана екипа за интервенција.

Поврзани објави

Пожари на отворен простор

Cuk Editor

Пожари на отворен простор

Cuk Editor

Пожар на отворен простор

Cuk Editor

Оваа веб-локација користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Претпоставуваме дека тоа е во ред за Вас, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитај повеќе