Пожари

Пожар во атарот на с. Милетино, Општина Брвеница

Денес околу 11.00 часот избувна пожар во атарот на с. Милетино, Општина Брвеница.

Пожарот навлезе во борова шума, поради што кон овој шумски пожар полетаа три ер трактори на ДЗС и еден хеликоптер на МВР кои ќе им помогнат на пожарникарите од ТППЕ Тетово во гаснењето на овој пожар.

Поврзани објави

Пожари на отворен простор

Cuk Editor

Активни пожари 12.09.2023

Cuk Editor

Противпожарна презентација – примена на нови адитиви за гаснење на противпожарен полигонот на Коузон во Скопје

Web Administrator

Оваа веб-локација користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Претпоставуваме дека тоа е во ред за Вас, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитај повеќе