Сервисни информации

Електроснабдување

Од ЕВН – Македонија известуваат дека поради планирани зафати на електродистрибутивната мрежа на ден 15.01.2024 година без електрична енергија ќе останат:

Во период од 10:30 до 13:30 часот, дел од корисниците Ресторан Класик и АНЕЛ Компјутери (Општина Штип)

 Во период од 09:00 до 13:00 часот, дел од корисниците дел од нас.7ма зона-малеарди (Општина Гостивар)

 Во период од 09:00 до 15:00 часот, дел од корисниците делс.Пршовце Кај школото (Општина Тетово)

Поврзани објави

Крводарителни акции

Cuk Editor

Електроснабдување

Cuk Editor

Крводарителни акции

Cuk Editor

Оваа веб-локација користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Претпоставуваме дека тоа е во ред за Вас, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитај повеќе