Вести

Land Rover Defender Hard Top N1 на помош во Центарот за управување со кризи

Центарот за управување со кризи дава безрезервна поддршка на планинарството. Доколку доживеете несреќа или ви се појават здравствени проблеми на планина или наидете на планинар на кого му треба помош, веднаш јавете се на 112. Доколку мрежата е слаба или повремена веднаш испратете СМС со текст “помош” и локација (стиснете на “испрати локација”). Операторите од 112 ќе ве пронајдат и ќе испратат помош.

Несопирлив на тешки терени, исто како и вработените на ЦУК, Land Rover Defender им стои на располагање и им дава поддршка во секојдневните активности и интервенции со кои се соочуваат.

Поврзани објави

ВО ТЕК СО СОВРЕМЕНОТО СПРАВУВАЊЕ СО ПОЖАРИТЕ НА ОТВОРЕНО

Cuk Editor

ОДЛУКА ЗА ИЗБОР И НЕВРШЕЊЕ ИЗБОР НА КАНДИДАТИ ПО ОСНОВ НА ВРАБОТУВАЊЕ НА ОПРЕДЕЛЕНО ВРЕМЕ 01 09 2023

Web Administrator

Состанок во ЦУК на Националното координативно тело за имплементација на барањата на НАТО

Cuk Editor

Оваа веб-локација користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Претпоставуваме дека тоа е во ред за Вас, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитај повеќе