Author : Cuk Editor

Вести

Директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов во седиштето на НАТО во Брисел, на состаноци за креирање на национална политика во делот на градењето отпорност

Cuk Editor
Вчера и денеска (27 и 28 февруари), директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов, во седиштето на НАТО во Брисел учествува на состаноци за креирање на национална...
Сервисни информации

Почувствуван земјотрес во Дебар

Cuk Editor
Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, на сеизмолошките станици инсталирани ширум нашата територија, одржувани од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, на 27.02.2024...

Оваа веб-локација користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Претпоставуваме дека тоа е во ред за Вас, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитај повеќе