Tag : Пожари

Пожари

Противпожарна презентација – примена на нови адитиви за гаснење на противпожарен полигонот на Коузон во Скопје

Web Administrator
Денеска, директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК), Стојанче Ангелов, заедно со претставници на институции од Системот за управување со кризи (СУК), присуствуваше на...
Пожари

Пожари од 04.10.2022 година 08:30 часот до 05.10.2022 година 08:30 часот

Web Administrator
Активни пожари 1. Кичево -с.Тајмиште – горела ниска вегетација, дабова шума и букова шума, интервенирале 12 вработени од Национални шуми „Лопушник“, ТППЕ Кичево 2ПП возила...

Оваа веб-локација користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Претпоставуваме дека тоа е во ред за Вас, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитај повеќе