Category : Пожари

Пожари

Со воздушна поддршка и со противпожарни сили од земја се дејствува врз двата големи пожара во општините Чашка и Долнени

Cuk Editor
Пожарот во атарот на с.Црнилиште, Општина Долнени, што почна околу 11:25 часот вчера (14.09.2023 година), се прошири на два крака и тоа во правец на...

Оваа веб-локација користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Претпоставуваме дека тоа е во ред за Вас, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитај повеќе